„Pohřbili jsme páchnoucí mrtvolu svobody.“

Gilmore Girls

Jen my dva.
Tady taky.
Zásnubní.
Jsme spolu už nějakou dobu...
... a ještě jsme od sebe neutekli.
Jsme totiž pořád zamilovaní!
Oba jsme skauti.
Oba jsme skauti.
Oba máme (mimo jiné) rádi Harryho Pottera.
A oba se občas převlékáme do kostýmů.
I když někteří z nás častěji...
...než ten druhý.

My dva

Jsme spolu a máme se rádi.

Jako přátelé jsme kdysi strávili u modré trafiky na Lazcích hodiny debatami o nejnovějších knihách a nejsledovanějších seriálech. Jako partneři pořád debatujeme, byť už spíš doma nebo jen tak na procházce Olomoucí.

Oborem pedagog/filosof/historik a psycholožka. Zaměstnáním knihovník a prodavačka/pokladní (stále studující). Oba skauti. Oba zamilovaní. Jemu je 34, ale duchem stále dítě. Jí je 26, ale duchem někdy mnohem víc. Ona ráda vaří a peče, on svačinku rád. Seriálová maniačka, on věčný (dez)organizátor a LARPař. On jí imponuje svým vypravěčstvím, ona ho umí rozesmát.

Oba rádi čteme, oba si rádi zajdeme do kina, na výstavu nebo do přírody. Naši přátelé nás popisují jako bláznivého zlatovlasého dobrodruha a našeho malého negativistu.

Pár let už spolu jsme a rádi bychom alespoň ještě dalších 55 navrch.

Naše svatba

Obřad proběhne 25. 8. 2018 v 16:00 v blízkosti skautské Hájenky u Písařova, oslava na něj pak naváže tamtéž. Rozhodně ale můžete přijet jen na obřad anebo dorazit až později během zábavy. Tak jako tak nás váš příjezd potěší.

Jsme si vědomi toho, že Písařov může být pro mnohé z vás z ruky, někomu nemusí vyhovovat posunutí obřadu na odpoledne. Účast na naší svatbě není povinná, náš svazek s námi můžete oslavit i jindy a jinde. Ostatně budeme na to mít celý život.

Všichni z vás dostali svou pozvánku. Není-li na ní uvedeno jinak, je pozvánka určená pouze vám. Pokud vaši partneři či blízcí na ní nejsou připsáni či pokud nedostali svou samostatnou pozvánku, nejsou tzv. „plus jedna“ automaticky zváni. Prosíme o pochopení. Rádi se s nimi uvidíme (či seznámíme) při jiné příležitosti. Zvažte, zda s sebou vezmete svou drobotinu, případně čtyřnohé miláčky. Několik psů svou pozvánku již dostalo.

Vaši účast, prosím, potvrďte v tomto formuláři.

Jak to bude probíhat?

Rádi bychom, abyste si naši svatbu užili stejně jako my. Chceme na ní tancovat a zpívat, jíst dobré jídlo, pít dobré pití a strávit pro nás důležitý den v přítomnosti našich blízkých. Nečekejte nic pompézního. Bude se grilovat. Bude se hrát na kytaru a zpívat. Bude se tančit. Bude dort a svatební koláčky. Bude nás (doufáme) velká spousta, ale přesto naši svatbu pojímáme spíše komorně a po svém. Budeme rádi, když s sebou vezmete kytary (i jiné hudební nástroje) a zpěvníky (čím víc, tím líp).

Nebude zametání střepů. Nebude vzájemné krmení se polévkou. Nikdo nebude nikoho strkat do chomoutu. A nebude ani řízená zábava. Nikdo nebude unášet nevěstu. Prosím, respektujte naše přání. Pokud byste si přece jen pro nás chtěli něco nachystat, obraťte se na naše svědky a prokonzultujte s nimi své plány. Rádi vám poradí.

Respekt projevte i zvolenému prostředí. Hájenka je obklopená lesy, a ačkoliv nemusíme řešit večerku, berte, prosím, ohled na přírodu a zvěř v ní žijící. Využívejte připravené koše na tříděný odpad. Naše na nikotinu závislé hosty poprosíme, aby kouřili pouze na místě k tomu určeném.

Jak se obléknout

Ačkoliv se jedná o svatbu a zejména nevěstu potěší, když se hezky obléknete, rozhodně netrváme na nažehlených pucích a punčochách podle etikety. Oblečte se tak, aby vám bylo příjemně, přiměřeně počasí a denní době s ohledem na charakter události (ač skauti, maskáčům neholdujeme). Podpatky nechte doma a raději si vezměte na večer s sebou deku a svetr. Preferujete-li lněné kalhoty oproti těm oblekovým, vezměte si raději je. Cítíte-li se lépe v sandálech než v polobotkách, zařiďte se podle toho. Pamatujte na to, že svatba se odehrává především v odpoledních a večerních, potažmo nočních, hodinách. A v noci v blízkosti lesa může být chladněji, než jste z města zvyklí.

Barvou svatby jsou barvy a tématem je oslava toho, že se máme rádi (oznámením se splést nenechte, svatba opravdu není tematická). Vyhnete-li se v oblékání černé (a dámy i bílé), bude to fajn. Určitě se ale nemusíte krkolomně ladit do něčeho, co vám není příjemné.

Hostina

Hostinu koncipujeme jako komunitní grilování. Zváni jsou všichni. Ačkoliv nějaké množství masa, zeleniny i pečiva nachystáme předem, vezměte s sebou, prosím, něco i vy. Suroviny uložíme na jednu hromadu a společně pak ugrilujeme. Budeme rádi, když s sebou vezmete třeba „jen“ pecen chleba nebo oblíbenou omáčku k masu. Počítáme i s možným opékáním špekáčků nad ohništěm. Pokud by vás napadlo něco, co by na našem svatebním menu nemělo chybět, vezměte to prostě s sebou. Ať už dobrou pomazánku nebo nějaké jiné pochoutky a pokroutky.

Dort bude! Prosíme naše alternativně se stravující přátele (zejména vegany, ale popřípadě i alergiky či dietáře), aby se zaznačili (pokud tak ještě neučinili) do tohoto formuláře. Rádi bychom podle vašeho počtu upravili objednávku na náš dort (paní pekařka vám připraví veganské cupcakes).

Štrúdliáda

Vyzýváme všechny zvané, ať tasí své nejvymazlenější recepty a upečou ke společné hostině štrúdl. Nebo závin. Nebo šneky. Slané nebo sladké. Klasické, špaldové, kynuté, z listového těsta nebo třeba pivní. Vaší fantazii a chutím se meze nekladou. Účast není povinná, avšak je vítaná!

Jak na místo?

Hájenka leží v kopcích mezi obcemi Písařov a Moravský Karlov, je však snadno přístupná, ať už cestujete autem, či využíváte hromadných dopravních prostředků.

Autem lze dorazit až na místo konání, cesta by měla být dle přiložené mapy zřejmá a je bez problémů sjízdná.

Při použití hromadných dopravních prostředků doporučujeme zastávku „Písařov, točna“ a odtud vzhůru do kopce, dokud nenarazíte na zelenou značku, připojující se u zastávky „Písařov, škola“. Pokračujte po stezce dál vzhůru a dovede vás až skoro na místo. (v místě, kde se odpojuje cesta na Hájenku, by už místo konání mělo být vidět).

Spolujízda

Pojedete na Písařov autem? Nebo se potřebujete s někým svézt a nevíte, kdo se tam jak bude dopravovat? Podívejte se (a případně zapište) do tohoto speciálního formuláře. Z praktických i ekologických důvodů se, prosím, snažte svá auta naplnit.

Další důležité informace

Přespání

Písařovská hájenka nabízí možnost přespání. Můžete se uvelebit jak v jednotlivých místnostech, tak na půdě, která je k tomu určená. Vezměte si s sebou ale karimatky a spacáky. A zapište se do formuláře, ať máme představu o obsazenosti prostor. V případě hezkého počasí se nabízí i spaní pod širákem nebo pod stanem. To už necháme na vás.

Svatební dary

Potěší nás jakýkoliv obnos od vás. Přispět nám nejen na tuhle párty můžete jak přímo na svatbě, tak i na našem účtu: 178925828/0300. Věcné dary, prosím, nevozte. Do našeho bytu už se nevejde ani myš.

Sháníme

V současné době sháníme na naši svatbu ještě několik věcí. Máte-li některou z nich doma, ozvěte se nám (kontakty). Rádi si pro ni přijedeme, dovezeme na svatbu a poté zase v pořádku vrátíme. Jejím vypůjčením nám moc pomůžete!

Seznam: Grily (na dřevěné uhlí, malé i větší), dřevěné židle a stoly, skleněné nádoby na nápoje s kohoutkem, skleněné karafy, řetězy s bílými světly, bílé lampiony, záclony (i třeba nějak poškozené), deky, zástěry

Nevěsta

Tereza Konečná

Mail: konva.moly(at)seznam.cz

Telefon: 777 587 663

Facebook:

Svědek nevěsty

Jan Burda

Mail: burda.loko(at)gmail.com

Telefon: 775 045 650

Facebook: Jan Burda

Ženich

Lukáš Sochor

Mail: LukasGoldhair(at)seznam.cz

Telefon: 728 584 364

Facebook:

Svědek ženicha

Tomáš Sedláček

Mail:

Telefon:

Facebook: